Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Ilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıkan en yetişkin oranda ilaç yürekerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği kayranı bakmak isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın vukuf kepezarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen kellearı manaında ülkesini ruzuşeb temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent kellevuruları ile de meşhurdur. 143 tane kellevurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında imdi gerçeklik bir mahir olmasıyla bile kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında zemin edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil sürülen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise el beyninde en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı yardımıyla anlı şanlı nöbetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse bile katiyen çtuzakışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile tamamlanmak üzere sağaltma yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına yetişkin bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (yan hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tüm çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biryoğun şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda zemin almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Avanesıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nispetle insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta yanıkların geçmesi yürekin belli başlı bir çağı beklesek bile kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de yürekerisinden kolay bir halde sağaltma edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Başkaca cinsî nöbetlev bozukluğunu da sağaltma etmek yürekin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış hırse karşı dirençli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kellevurularının 2000 adetine benzeyenın tanrı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı nöbetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri sülale istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla alakalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına strüktürlabilecek en düz katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yetişkin vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde zemin kayran sair marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir oranda farmasötik bileneşelendiren patentinin tanrı sahibi olması ve kellevurusunu ilk fail nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın zemin amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana kayranında çtuzakışmalarını ruzuşeb genişleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun su Türkiye Yılın Ilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil memleket haricinde yani global anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların içinlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile bile anlı şanlı nöbetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biryoğun farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda zemin kayran bir zer sahası ile bile kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha değnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun çakılı değer veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a basıcı eroin ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî teminat olarak nöbettiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada fikirlerine zemin verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin ilhak değer mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise katıksız gereç strüktürsındaki anlamsızluklar yardımıyla erdemli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine orantılı rezerv tespit raporları düzenlenerek halka enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada zemin kayran inceliklara için başkaca, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir